KOMPOZYCJE KWIATOWE S. AGNELLI

Błogosławiony, kto zaufał Jezusowi i złożył w Nim całą swą nadzieję.
[Słowa na obrazku ze ślubów wieczystych s. Agnelli]

  Autorka kompozycji kwiatowych przedstawionych w niniejszym albumie internetowym, Siostra Maria Agnella od Jezusa Źródła Miłości - w świecie Agnieszka Maźnio - urodziła się w 1968 roku w Grodzisku Dolnym. Do postulatu Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu została przyjęta w lutym 1987 roku, a już w sierpniu rozpoczęła swój nowicjat. Pierwszą profesję złożyła w sierpniu 1989 roku w Częstochowie, natomiast śluby wieczyste w lipcu 1994 roku.
   Od 1989 przez pięć lat pracowała z dziećmi w Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach, a kolejne dwanaście w zakrystii w parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Krowodrzy. Od 2006 roku jest zakrystianką w kościele św. Piotra Apostoła w Wadow
icach, gdzie z wielkim zaangażowaniem troszczy się o wystrój kościoła.
   W 2005 roku s. Agnella uzyskała certyfikat wydany przez Centrum Kształcenia Florystycznego w Tychach, poświadczający kwalifikacje bukieciarza–florysty z upoważnieniem do prowadzenia kwiaciarni. Dyplom wyróżnienia za oryginalną kompozycję kwiatową pod względem wrażeń estetycznych i artystycznych potwierdza jej wyjątkowy talent i umiejętności. Twórczość Siostry można podziwiać na żywo przede wszystkim w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach.
    W 2012 roku mija 25 lat od wstąpienia s. Agnelli do Zgromadzenia. Niech ten album internetowy będzie uhonorowaniem pięknego jubileuszu Siostry. Dokumentuje on większość kompozycji kwiatowych, stworzonych przez Jubilatkę z okazji różnych uroczystości i świąt liturgicznych od 2009 roku.


Zobacz ALBUM